Přeskočit na obsah

Pomáháme s udržitelností

O nás

Jsme expertní tým zabývající se vypracováváním studií LCA, vytvářením environmentálních prohlášení o produktu EPD, ověřováním EPD pro The International EPD System a vytvářením podkladů pro deklarace Product Environmental Footprint PEF a Organization Environmental Footprint OEF. Dále poskytujeme na životním cyklu založená environmentální data pro reporting standardu GRI.

Díky metodě LCA (Life Cycle Assesment neboli Posuzování životního cyklu) umíme určit environmentální dopady produktů, výrobků, služeb a organizací. Dále se tato metoda používá pro výpočet uhlíkové stopy či pro zpracování Environmentálních deklarací o produktu dle ČSN EN ISO 14025. Výsledky studie LCA mohou sloužit i pro snižování environmentálních dopadů podniků, pro komunikaci se zákazníkem, pro zvýšení konkurenceschopnosti či pro vývoj a výzkum. Dokážeme tak minimalizovat negativní dopady na životní prostředí a zvolit správné kroky k lepší budoucnosti.

Naše společnost má certifikován systém managementu podle ČSN EN ISO 9001:2016 pro oblast Zpracování a dodávání studií v oblasti udržitelnosti, LCA, environmentálních dopadů včetně uhlíkové stopy a související konzultační činnost.

„Udržitelnost – od slov k činům!“

Metoda LCA

Přínosem analytické metody LCA je její schopnost transformovat souborná data (často rozsáhlá) o množství jednotlivých emisí a energetických či palivových požadavků do přehledné sady environmentálních indikátorů či do ekologické stopy.







Osobní přístup

Naše studie jsou vždy založeny na site-specific datech. Používáme vlastní datové vstupy pro výrobu elektrické energie, nakládání s odpady (skládkování i energetické využívání odpadů) a čištění odpadních vod v ČR. Zahraniční databázové vstupy používáme pouze v opodstatněných případech.





Odborný tým

Náš tým je složen z odborníků mnoha oborů, kteří mají zkušenosti jak z působení v akademické sféře, tak z odborníků, kteří mají dlouhodobé zkušenosti z působení v podnikatelské sféře. Tím, že máme zkušenosti nejen s projekty našich stávajících klientů, ale také s řešením národních i mezinárodních výzkumných a vývojových projektů, můžeme nabídnout v oblasti LCA a udržitelnosti adekvátní znalosti, schopnosti a zkušenosti i pro ty nejnáročnější projekty.

Vypracování studie LCA produktu/služby/technologie/organizace a určení všech jeho environmentálních indikátorů v souladu s ČSN EN ISO 14040 a 14044.

Výpočet vodní stopy výrobku, procesu nebo organizace dle ČSN EN ISO 14046.

Výpočet uhlíkové stopy produktu dle ČSN ISO 14067 a uhlíkové stopy organizace dle ČSN ISO 14064. Vypracování Scope 1, Scope 2 a Scope 3 GHG Reportu v souladu s IPPC AR5.

Vypracování Environmentálního prohlášení o produktu (EPD) a prohlášení EPD Climate declaration dle požadavků The International EPD® System či dle ČSN EN 15804.

Vypracování dokumentace Product Environmental Footprint (PEF) a Organisation Environmental Footprint (OEF) dle požadavků dokumentů Evropské Komise (PEFCR Guidance a OEFCR Guidance).

Verifikace již vypracovaných LCA a EPD dle požadavků The International EPD® System a dle ČSN EN ISO 14040 a již vypracovaných PEF a OEF studií dle požadavků dokumentů Evropské Komise PEFCR Guidance a OEFCR Guidance.

Hodnocení udržitelnosti a environmentálních přínosů projektu na základě studie LCA a požadavků ISO 14045.

Kde nás najdete

LCA Studio s.r.o

Šárecká 1962/5, 160 00 Praha 6, IČO: 10774424

Spisová značka C 348217 vedená u Městského soudu v Praze.

Chcete využít naše služby?

Napište nám na e-mail vladimir.koci@lcastudio.cz nebo zavolejte na +420 608 055 972

Sledujte nás také zde

Náš tým

prof. Ing. Vladimír Kočí, PhD
vladimir.koci@lcastudio.cz
GSM: +420608055972

Ing. et Ing. Tatiana Trecáková, PhD
tatiana.trecakova@lcastudio.cz

RNDr. Markéta Šerešová, PhD
marketa.seresova@lcastudio.cz

Ing. Jan Pešta
jan.pesta@lcastudio.cz

MgA. Jan Kulhánek
jan.kulhanek@lcastudio.cz

Zineb Guendouz
zineb.guendouz@lcastudio.cz

Ing. Kamila Sirotná
kamila.sirotna@lcastudio.cz

Ing. Aleš Paulu
ales.paulu@lcastudio.cz

Ing. Monika Vitvarová
monika.vitvarova@lcastudio.cz

Ing. Petra Kšenžighová
petra.ksenzighova@lcastudio.cz

Ing. Eliška Purkarová, PhD
eliska.purkarova@lcastudio.cz

Matej Plesník, DiS.
Matej.Plesnik@lcastudio.cz
GSM: +421907136851